Építkezni, bővíteni vagy átépíteni otthonunkat nem egyszerű feladat. A talajcsavar egyike azoknak a technológiáknak, amelyekkel jelentős mértékben leegyszerűsítheted a munkálatokat, és még időt és pénzt is spórolhatsz ennek a módszernek az alkalmazásával. Ha új, könnyűszerkezetű ház felhúzását tervezed, vagy egy terasszal bővítenéd a házadat, esetleg egy mobilház telepítését vagy kerti pergola felállítását fontolgatod, érdemes közelebbről megismerned a talajcsavarozást, és megtudnod, milyen talajcsavar méretek és típusok közül válogathatsz!
Rengeteg feladat vár rád, ha építkezésbe kezdesz – fel kell kutatni a hozzáértő és becsületes szakembereket, tájékozódni kell a munkadíjakról és az alapanyagárakról, s ki kell választani azokat a módszereket és technológiákat, amelyek alkalmazásával a legegyszerűbben, a legolcsóbban és a legrövidebb idő alatt megvalósíthatod elképzeléseidet. Bármilyen könnyűszerkezetű építmény felépítését is tervezed, a talajcsavar ideális megoldást jelenthet számodra, ezért érdemes megtudnod, milyen előnyei vannak ennek a technológiának, s milyen méretű és kialakítású csavarok közül válogathatsz.
Miért válaszd a talajcsavart?
A talajcsavar kialakítását és megjelenését tekintve egy hagyományos csavarhoz hasonlít, azonban annál jóval nagyobb, teherbírása pedig összehasonlíthatatlanul magasabb. Akár egy komplett könnyűszerkezetű ház is felépíthető rá, hiszen erős, strapabíró és időtálló alternatívája a betonalapozásnak. Nincs szükség talajrendezésre, a terület előkészítésére, s nem kell vagyonokat költeni alapanyagokra és a szakemberek munkadíjára. Telepítése rendkívül gyors, csupán néhány órát vesz igénybe, amelyet követően a talajcsavarok azonnal használhatók, terhelhetők.
A talajcsavar méretei
Alapvetően a talajcsavar akkor is megfelelő alternatíva lehet számodra, ha lakossági vagy ipari felhasználásra szánod, azonban az építmény mérete és rendeltetése határozza meg, hogy melyik típusú talajcsavart kell használnod.
A csavarok többféle kialakításban beszerezhetők, ez biztosítja sokoldalú felhasználhatóságukat. Számos szempont befolyásolhatja, hogy melyik típusú és méretű csavar lesz számodra az ideális – ez egy előzetes felmérés vagy konzultáció alapján könnyedén meghatározható.
Mi befolyásolhatja a méretválasztást?
A talajcsavar méretét két paraméter, a hosszúság és az átmérő határozza meg. Mindegyik értéket milliméterben szokás megadni, s a csavarok méretét a termékkódok is tartalmazzák.
A talajcsavar méretének kiválasztása során figyelembe kell venni:
- a talaj minőségét és jellemzőit (nem mindegy, hogy agyagos talajról van szó, esetleg víz alatti elhelyezést tervezünk),
- az építmény súlyát és terhelhetőségét (nem ugyanarra a típusra lesz szükség egy komplett könnyűszerkezetes ház vagy egy napernyő telepítése esetén).
Különböző szériák különböző célokra
Kínálatunkban négy különböző szériával találkozhatsz: léteznek ETF, ETU, ETG és ETM szériába tartozó termékek, melyek egymástól eltérő jellegzetességekkel rendelkeznek. Az M és az F szériában található csavarok bármilyen konstrukció és keret alátámasztására alkalmasak lehetne, míg a G kategóriába sorolt darabok főként rudak, csövek és más profilok befogadására és rögzítésére ideálisak. Az U szériás csavarok pedig kiválóak oszlopok és cölöpök rögzítéséhez.
Adatok az átmérőről és a hosszról
Az F és az M szériába sorolt termékek 76 mm-es átmérővel rendelkeznek, hosszuk pedig lehet 1000, 1200, 1400, 1600, 1800 vagy 2000 mm. A G és az U kategóriáknál választani lehet 60, 68 és 70 mm-es átmérőjű talajcsavarok közül, hosszúságot tekintve pedig 600, 685, 700, 865, 1000 és 2000 mm-es típusokkal találkozhatsz.
Annak érdekében, hogy biztosan a számodra legmegfelelőbb talajcsavar típust válaszd ki, fordulj bátran kollégáinkhoz, akik további információkkal szolgálhatnak a csavarok jellegzetességeit illetően, és segíthetnek eldönteni, melyik típusú és méretű csavart válaszd céljaid megvalósításához.